Az édesgyökér kivonata egy flavonoidfajta, ami állítólag képes kikapcsolni a hízásra hajlamosító gént, illetve elnyomja a működését, bizonyos tulajdonságait.

BUDAPEST — Először nem hitte, de kipróbálta, és úgy látszik, működik. Pedig Peller Mariann nem az a nádszálvékony alkat, aki bármit megehet, mégis fogy. Folyamatosan diétázik, mozog, és most elárulja, mit szed a karcsúság érdekében.

Szkeptikus voltam, mert eddig nekem egyetlen tabletta sem hatott – mondja Mariann. – Az étvágycsökkentő tablettától farkaséhes lettem. Most viszont már negyedik hete szedem az édesgyökér-kivonatot tartalmazó kapszulát, és ez működik. A harmadik héten indult el szépen lassan a fogyás.

Ideális testsúly táblázat női-férfi.


 

ÉDESGYÖKÉR – Glycyrrhiza Glabra L.

A modern fitoterápia alkalmazott gyógynövénye.

Legfőbb hatóanyaga az édes ízű Glycyrrhizin.
Segíti a gyomor és a nyombél nyálkahártya normál működésének fenntartását.

Népgyógyászati és fitoterápiás alkalmazások:
A valódi édesgyökér nemcsak a hazai, hanem az európai gyógyszerkönyvek többségében és a kínai gyógyszerkönyvben is hivatalosan szerepel.

Az édesgyökeret a népi gyógyászatban köhögés, szamárköhögés és influenza ellen gyógyteának elkészítve fogyasztják. A modern fitoterápiában a növény gyökerei és gyöktörzsei, kivonatai és hatóanyagai gyakori alkotórészei a felső légutak hurutos megbetegedéseire alkalmazott gyógynövénykeverékeknek. Ezen kívül még a gyomor- és nyombélfekély és a gyulladással járó mozgásszervi betegségek kezelésében is használatos.

Hatóanyagok:
A valódi édesgyökér hatóanyagai közül fontos az erőteljes édes ízzel bíró Glicirrhizin. A szaponinok mennyisége elérheti a 15%-ot. Mellettük a gyökerek körülbelül 1%-ban flavonoidvegyületeket (glabridin, likviricin és az izolikviricin, stb.) tartalmaznak.
A Glabridin hatóanyagból napi 5-20 mg elfogyasztása hozzájárul a testzsír csökkenéséhez, melyet speciális extrakt tartalmaz. A javasolt napi mennyiséget ne lépje túl!

Az édesgyökér főbb élettani hatásai:
- gyulladáscsökkentő
- köptető
- fekélyellenes

A köptető hatás a légúti nyálkahártyák kiválasztásának fokozásán és a csillóhám működésének serkentésén keresztül érvényesül.
Fekélyellenes hatását főként annak tulajdonítják, hogy fokozza a gyomornyák kiválasztását és serkenti a gyomornyálkahártya-sejtek képződését.
Az édesgyökér antibakteriális és antivirális tulajdonságokkal rendelkezik és fontos szerepe lehet a máj méregtelenítésében.
Az édesgyökér görcsoldó hatásátért részben a flavonoidok a felelősek.

Ellenjavallat:
Káliumhiányos állapotban, magas vérnyomás (vérnyomásnövelő hatása van) és súlyos veseelégtelenség esetén, valamint a várandósság időszakában az alkalmazása ellenjavallt.

Összetevők:
Édesgyökér-kivonat, zselatin.
A kapszula széthúzható és a benne lévő tartalom anélkül is elfogyasztható.

Kiszerelés:
- 30 db, 100 db


 

Húzzunk bele! Mariann hetente négyszer is edzi testét

Az édesgyökér kivonata egy flavonoidfajta, (ITT MEGRENDELHETŐ)ami állítólag képes kikapcsolni a hízásra hajlamosító gént, illetve elnyomja a működését, bizonyos tulajdonságait. Valószínűleg a magyarázatom nem túl tudományos, de legalább érthető. A karomon és combomon látszott először a fogyás, amiért úgy küzdök az edzésen, hogy megőrülök. Mariann a tabletta mellett sem lustult el, ugyanúgy, ahogy eddig, heti három-négy alkalommal jár konditerembe.

– Pedig a kedvenc sportom az alvás! – nevet Mariann. – Igazából a tárogatást szeretem, ami a far- és a külső combizmot erősíti. Annak, aki a fekvőtámaszt kitalálta, csak gratulálni tudok! Azt utálom! Állítólag ez az édesgyökér-kivonat akkor is hat, ha nem csinálsz semmit. De én azt hiszem, soha nem szabad nagy szénhidrátadagokat magunkba tömni, és zsíros kajákban tobzódni.

Ha édességre vágyom, a saját készítésű krémtúrómból – sovány túró, tejföl, édesítőszer, gyümölcs – eszem fagyigombócnyi mennyiséget.

Fái Zsuzsa

A bejegyzés trackback címe:

https://edesgyoker-flavin7.blog.hu/api/trackback/id/tr322104977

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása